zadzwoń do nas
Pon. - pt 8:00 - 20:00
609 110 110
22 854 07 41
Menu główne

Publikacje

Dermatologia

02.01.2019

Skóra jest jednym z najważniejszych a zarazem, biorąc pod uwagę jej powierzchnię, największych organów ludzkiego ciała. Pełni nie tylko rolę ochronną, ale i estetyczną. Wszelkie niedoskonałości są widoczne, dlatego mogą być przyczyną kompleksów, ograniczać aktywność towarzyską i zawodową.

czytaj więcej

Dermatologia dziecięca

02.01.2019

Dermatologia dziecięca to bardzo ciekawa, a jednocześnie chyba najtrudniejsza dziedzina dermatologii. Wymaga nie tylko dużej, stale poszerzanej wiedzy, ale i doświadczenia. Wygląd zmian skórnych, przebieg choroby i leczenie często bardzo się różnią od tego, co widzimy u dorosłych. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na inną budowę skóry dziecięcej, zwłaszcza u dzieci do 3r.ż.

czytaj więcej

Diagnostyka i leczenie chorób włosów

01.01.2019

Trichoskopia to podstawowe badanie oceniające stan włosów i owłosionej skóry głowy.  Wykorzystywana jest w diagnostyce różnych rodzajów łysienia, wypadania włosów i nieprawidłowości ich budowy.

czytaj więcej

Procedury dermatologiczne

28.12.2018

Dermoskopia (dermatoskopia) to bezinwazyjna, niebolesna metoda wykorzystywana najczęściej do oceny barwnikowych (tzw. melanocytowych) zmian skórnych, czyli tzw.” pieprzyków”. Jest również powszechnie stosowana do oceny innych zmian na skórze, błonach śluzowych jamy ustnej i narządów płciowych, paznokciach. Badanie pozwala na dokładniejszą ocenę badanych zmian w powiększeniu i w razie zaobserwowania niepokojących objawów należy usunąć zmianę i wykonać badanie histopatologiczne, w celu ostatecznego potwierdzenia rozpoznania. 

czytaj więcej

Zalecenia dla pacjentów z nietolerancją aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych

19.04.2015

W przypadku konieczności zastosowania leków o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych i/lub przeciwbólowych należy stosować wyłącznie paracetamol (np. Acenol, APAP, Calpol, Codipar, Efferalgan, Panadol, Paracetamol, Coldrex, Fervex,  Gripex, Cefalgin, Saridon) w dawce możliwie jak najmniejszej (do 1000 mg paracetamolu na dobę)  lub celekoksyb (np. Celebrex ), ew. w dolegliwościacj bólowych – pochodne opiatów (Tramal lub połączenie Tramalu i Paracetamolu – Zaldiar).

czytaj więcej

Alergia na pleśnie - zalecenia

19.04.2015

Dowiedz się więcej na temat zaleceń dla chorych uczulonych na pleśnie.

czytaj więcej

Polipy nosa

19.04.2015

Polipy nosa są przewlekłą chorobą zapalną górnych dróg oddechowych, obserwowaną wyłącznie u ludzi, występującą u 1-4% populacji, która w znacznym stopniu upośledza jakość życia pacjentów, i w której, pomimo stosowanego leczenia często dochodzi do nawrotów. Przyczyna powstawania polipów nosa nadal pozostaje nieznana, chociaż wiele hipotez pojawiło się w ostatniej dekadzie, które próbują wyjaśnić to zjawisko. 

czytaj więcej