Skip to content

ul. Wiktorska 67, 02-582 Warszawa

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 20.00

Endokrynologia dziecięca Warszawa Mokotów

Endokrynologia dziecięca Warszawa – jakich pacjentów przyjmuje specjalista?

Dla wielu rodziców, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi swoich dzieci, zwłaszcza tych związanymi z hormonami, znalezienie odpowiedniego specjalisty jest priorytetem. W odpowiedzi na te potrzeby, nasz ośrodek MCM Wiktorska w Warszawie, oferuje specjalistyczną opiekę w zakresie endokrynologii dziecięcej. Niezależnie od wieku pacjenta – czy to niemowlę, starsze dziecko czy też młodzież w okresie dojrzewania – nasz doświadczony lekarz endokrynolog jest przygotowany, by zapewnić im kompleksową opiekę. W naszej klinice zajmujemy się pacjentami aż do osiemnastego roku życia, dając wsparcie w kluczowych momentach ich rozwoju.

Endokrynolog dziecięcy w Warszawie – specjalistyczna opieka dla najmłodszych.

Różnice między opieką medyczną nad dziećmi a dorosłymi są znaczące. Młodzi pacjenci często odczuwają niepokój przed wizytą u lekarza, mają trudności z wyrażeniem swoich uczuć czy precyzyjnym opisaniem dolegliwości. Dzieje się także, że rodzice, choć pełni troski, nie zawsze są w stanie przekazać kompletny obraz sytuacji zdrowotnej swojego dziecka.

Rozumiejąc te wyzwania, nasz endokrynolog dziecięcy nie tylko posiada medyczne kompetencje, ale także umiejętności pedagogiczne, które pomagają nawiązać  kontakt z młodymi pacjentami. Dzięki temu jest w stanie wzbudzić w nich zaufanie, co jest niezbędne do przeprowadzenia dokładnej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia.

Endokrynologia dziecięca to niezwykle specyficzna dziedzina medycyny. System hormonalny dzieci i młodzieży jest w ciągłym rozwoju, a każdy pacjent rozwija się w swoim własnym, indywidualnym tempie. Nasz lekarz doskonale rozumie te subtelności i zawsze podchodzi do każdego młodego pacjenta z pełnym zaangażowaniem i indywidualizmem, gwarantując najlepszą opiekę.

Endokrynologia dziecięca – kiedy i dlaczego warto skonsultować się ze specjalistą?

Endokrynologia dziecięca w MCM Wiktorska w Warszawie to specjalizacja koncentrująca się na diagnozowaniu i leczeniu problemów zdrowotnych związanych z układem hormonalnym młodych pacjentów. Dzieci i młodzież mogą mieć specyficzne trudności, takie jak zaburzenia funkcjonowania gruczołów, w tym trzustki, nadnerczy, tarczycy, gonad i przysadki mózgowej.

Kiedy powinno się rozważyć wizytę u endokrynologa dziecięcego? Rodzice powinni skonsultować się z tym specjalistą, jeśli zauważą niepokojące objawy u swojego dziecka lub jeśli lekarz pediatra zauważy nieprawidłowości w rozwoju psychosomatycznym ich pociechy. Warto pamiętać, że nie każdy objaw musi wskazywać na problem endokrynologiczny, ale zawsze warto go weryfikować u specjalisty.

Różnorodność w rozwoju i dojrzewania dzieci jest naturalna i różni się u każdego dziecka. Jednak kiedy różnice w rozwoju w porównaniu z rówieśnikami są wyjątkowo znaczące, warto to skonsultować. To nie zawsze oznacza problem z gruczołami, ale endokrynolog dziecięcy będzie mógł dokładnie ocenić sytuację i zdecydować, czy wymagane jest leczenie czy jedynie monitorowanie.

Niepokojące objawy mogą obejmować: spowolniony lub przyspieszony wzrost, nadwagę, opóźnienie w dojrzewaniu płciowym, nadmierne owłosienie, przedwczesny trądzik, drażliwość w połączeniu z obrzękami oraz nadmierną utratę wagi mimo zdrowej diety. Szczególną uwagę należy zwrócić na przerost sutków u chłopców, znanego jako ginekomastia, co może być trudne do zaakceptowania i prowadzić do problemów emocjonalnych.

Dziecko potrzebuje wsparcia, zrozumienia i fachowej opieki medycznej w takich momentach. Dlatego endokrynolog dziecięcy musi być nie tylko doskonałym specjalistą medycznym, ale również posiadać zdolności interpersonalne, aby pomóc dziecku w radzeniu sobie z ewentualnymi trudnościami emocjonalnymi związanymi z chorobą. W naszej klinice endokrynologii dziecięcej w Warszawie gwarantujemy profesjonalną opiekę, z naciskiem na komfort i dobrostan młodego pacjenta.

Poza tym, nasza klinika zajmuje się także leczeniem chorób tarczycy, przysadki, podwzgórza oraz innych zaburzeń funkcji gruczołów. Wiele zaburzeń hormonalnych ma podłoże genetyczne, dlatego nasi specjaliści mają także doświadczenie w pracy z dziećmi z diagnozowanymi zespołami genetycznymi, takimi jak zespół Turnera czy zespół Downa.

Godziny przyjęć:

po ustaleniu telefonicznym 

Przyjmuje: dr K. Grela


 

Zapisy telefoniczne na wizyty: 

tel. (22) 854 07 41 

tel. 609 110 110 


PON. – PT 8:00 – 20:00 


Zapraszamy!