zadzwoń do nas
Pon. - pt 8:00 - 20:00
609 110 110
22 854 07 41
Menu główne

Publikacje

Zalecenia dla pacjentów z nietolerancją aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych

19.04.2015

W przypadku konieczności zastosowania leków o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych i/lub przeciwbólowych należy stosować wyłącznie paracetamol (np. Acenol, APAP, Calpol, Codipar, Efferalgan, Panadol, Paracetamol, Coldrex, Fervex,  Gripex, Cefalgin, Saridon) w dawce możliwie jak najmniejszej (do 1000 mg paracetamolu na dobę)  lub celekoksyb (np. Celebrex ), ew. w dolegliwościacj bólowych – pochodne opiatów (Tramal lub połączenie Tramalu i Paracetamolu – Zaldiar).

czytaj więcej

Alergia na pleśnie - zalecenia

19.04.2015

Dowiedz się więcej na temat zaleceń dla chorych uczulonych na pleśnie.

czytaj więcej

Polipy nosa

19.04.2015

Polipy nosa są przewlekłą chorobą zapalną górnych dróg oddechowych, obserwowaną wyłącznie u ludzi, występującą u 1-4% populacji, która w znacznym stopniu upośledza jakość życia pacjentów, i w której, pomimo stosowanego leczenia często dochodzi do nawrotów. Przyczyna powstawania polipów nosa nadal pozostaje nieznana, chociaż wiele hipotez pojawiło się w ostatniej dekadzie, które próbują wyjaśnić to zjawisko. 

czytaj więcej

Przewlekły kaszel

16.04.2015

Kaszel (łac. tussis; ang. cough) to najczęstszy objaw chorób dróg oddechowych. Jest przede wszystkim odruchem obronnym, którego celem jest ewakuacja, oczyszczenie układu oddechowego z nadmiaru wydzieliny lub ciał obcych. Występuje najczęściej jako następstwo podrażnienia przez substancje /ciała obce/ aspirowane z powietrzem do układu oddechowego. Może także pojawiać się w wyniku zmian chorobowych górnych i dolnych dróg oddechowych, tkanki płucnej, czy układu krążenia. Niekiedy kaszel jest objawem idiopatycznym lub psychogennym, pozostającym bez związku ze zmianami somatycznymi. Przewlekły kaszel, zwłaszcza niepoddający się leczeniu, w znaczący sposób upośledza jakość życia pacjentów (2, 6, 7, 8, 13, 32). 

pobierz

Sucha skóra - atopowe zapalenie skóry

16.04.2015

Zapraszamy do pobrania publikacji w formacie PDF.

pobierz

IMMUNOTERAPIA SWOISTA (SIT) - odczulanie

10.04.2015

To metoda leczenia polegająca na podawaniu w iniekcjach (zastrzyki podskórne) szczepionki zawierającej alergen /lub alergeny/, na które dana osoba jest uczulona (czyli wywołujących u niej objawy chorobowe). Skuteczność tej metoda, z zastosowaniem nowoczesnych szczepionek, została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.

czytaj więcej